Прием на ученици в 1. клас за учебната 2024/2025 година

Наредба за прием на ученици в първи клас в общинските училища на територията на Столична община

Към наредбата --->> ТУК


 

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Изтеглете презентацията тук.
 

 I. План-прием на ученици в І клас за учебната 2024/ 2025 година

            Училищен план - прием за  2024/2025  учебна година

Брой ученици по прилежащ район на училището

Брой паралелки

Брой ученици в паралелка

Брой групи в ЦОУД

110

5

24

5

 

 II. Утвърдени предмети от раздел „Б“ на училищния учебен план /ИУЧ/:

- БЕЛ / МАТЕМАТИКА

- английски / немски език


 

 

 ГРАФИК

на дейностите по приема на деца в 1 клас на общинските училища

за  учебната 2024/ 2025 година / извадка от Календар на ИСОДЗ, ПГУ и I клас/

МЕСЕЦ

ДЕЙНОСТ

СРОК

Април 2024г.

1. Обявяване на свободните места за прием на ученици в I клас  за учебната 2024/2025 година

29.04.2024г.

 

Май 2023г.

2. Актуализиране на профили и добавяне на кандидатури

29.04.-02.06.2024г.

Юни 2023г.

3. Край на актуализацията на профилите, заключване на системата и подготовка за първо класиране

02.06.2024г.- 18.00 часа

 

4.  Първо класиране за прием в I клас и обявяване резултатите от класирането

03.06.2024г.

 

5. Записване на класираните деца

04.06.2024г.-14.06.2023г.-17.00 часа

 

6. Заключване на системата и обявяване на резултатите от Второ класиране

14.06.2024г. след 17.00 часа

 

7. Записване на класираните деца

17.06.2024г.-20.06.2024г. до 16.00 часа

 

8.Край на записванията на класираните деца

   Елиминиране на незаписаните деца

20.06.2024г.  - 16.00 часа

                      -след 16.00 часа

 

9.Заключване на системата и обявяване на резултати от  Трето класиране за прием в I клас

21.06.2024г.

 

10. Записване на класираните деца

24.06.2024г.-26.06.2024г. до 16.00 часа

 

11.Заключване на системата и обявяване на резултатите от Четвърто класиране

26.06.2024г. 17.00 часа

 

12. Записване на класираните деца

27.06. и 28.06.2024г.

 

11. Период без класирания

29.06.2024г.-29.08.2024г.

Септември       2023г.

11. Край на актуализацията на профилите и заключване на системата

30.08.2024г.-17.00 часа

 

13. Текущо класиране и обявяване на резултатите от класирането

30.08.2023г./след 17.00 часа/

 

14. Записване на класираните деца

02.09. и 03.09.2024г. до 16.00 часа

 

15. Елиминиране на незаписаните деца

03.09.2024г. след 16.00 часа

 

16. Заключване на системата, текущо класиране и обявяване на резултатите от класирането

03.09.2024г.-17.00 часа

 

17. Край на записване на класираните деца

04.09. и 05.09.2024г.- 16.00 часа

 

18. Елиминиране на незаписаните деца

05.09.2024г. след 16.00 часа

 

19. ПЕРИОД БЕЗ КЛАСИРАНИЯ

от 06.09.2024г.


 

 

Полезно

  • Ръководство за въвеждане на адресни данни в ИСОДЗ, ПГУ и 1. клас и инструкция за ползване на КЕП /квалифициран електронен подпис/. Вижте тук ->
  • Как да кандидатстваме онлайн в ясла, ПГУ и 1. клас ? Вижте тук ->


 

Карта и списък с адресите, прилежащи на  54. СУ

Карта с адреси, прилежащи  на района на 54. СУ „Св. Иван Рилски“
  • ж.к. „Лев Толстой“:
    бл. 1,2,3,5,6,9,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,22,23,
    26,28,29,30,31,32,33,34,35,36,38,39,40,43,44,
    45,46,48,50,51,52,53,54,55,56,57,60,61,62,63,
    64,65,66,67,68
  • бул. „Рожен“: № 4,5,6, бл.11А-Б,16,18,20,20А-20Д,22
  • ул. „Илиянско шосе“№3А,3Б,3В,3Г,6Б
  • ул.“Република“№8,12,16,70/ четни/
  • ул.“Будинци“№9,13,17
  • ул. „Рударка“№1,3,5,7/нечетни/ и №2,4,6,8,10,12/четни/
  • ул. „Бяла бука“№6,8,10
  • ул.“Гарова“№ 5,7,9; Гара СОФИЯ- СЕВЕР №
  • ул „Сергей Румянцев“ №4,34
  • ул.“ Военна рампа“№20,22,28,30,32,34,34А,36,38
  • ул.“ Екзарх Стефан“№ 2,4,11А,11Б
  • ул.“Жабокрек“№4,6,9,11,15,15А
  • ул. „Априлско въстание“№36,37,37А,39,40,41
  • ул.“Княз Георги Лвов“№21,37,40,40А
  • ул.“Йордан Хаджиконстантинов“-Джинот №6,38,50
  • ул.“Александър Михов“-/нечетни/ №11-25 и 49-51 /четни/ №14-38
  • ул. „Елов дол“: /нечетни/ №19-29; 33-37 и /четни/ №14-24;42-48А
  • ул.“Гуслари“№2, 39-41, 54
  • ул.“Свободна“ №2-6А,8
  • ул.“Хан Кубрат“ №2
Седмично меню